"МАХСУСЭНЕРГОГАЗ" АЖ талаб қилинмаган дивидендларни тўлаш бўйича ишларни давом эттирмоқда. Дивидендларни ўз вақтида олиш мақсадида, шунингдек, жамият акциядорлари реэстрида банк реквизитлари мавжуд бўлмаган тақдирда, акциядорлардан (вориси ёки меросхўрларидан) “МАХСУСЭНЕРГОГАЗ” АЖ акциядорлар билан алоқалар бўлимига мурожаат қилиб, банк реквизитларини (тўлиқ исми, исми, шариф) кўрсатишларини сўраймиз. транзит ҳисоб рақами, банкнинг ТИН (ИНН) ва МФО, акциядорнинг банк картаси рақами), акциядорнинг жисмоний шахсининг шахсий идентификация рақами (ПИНФЛ) ва паспорт нусхаси ёки идентификация ИД-картаси реквизитлари.
Акциядор тегишли дивидендларни олиш учун мурожаат қилмаган тақдирда, Ўзбекистон Республикасининг “Акциядорлик жамиятлари ва акциядорларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш тўғрисида”ги Қонунининг 51-моддасига мувофиқ “МАХСУСЭНЕРГОГАЗ” АЖ ўзида мулкдор ёки унинг ҳуқуқий вориси ёки меросхўри томонидан талаб қилинмаган дивидендларни уч йил муддатда жамият ихтиёрида қолдириш тўғрисидаги масалани акциядорларнинг умумий йиғилиши кўриб чиқишига қўйиш ҳуқуқига эга.
Қўшимча маълумот учун қуйидаги манзилга мурожаат қилишингиз мумкин: Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани, Мирзо Улуғбек кўчаси, 32 А уй. Маълумот учун телефон: (71) 230-02-05 (238) Электрон почта манзили: corp@maxsus.uz.

ВНИМАНИЮ АКЦИОНЕРОВ АО "MAXSUSENERGOGAZ" !
В АО "MAXSUSENERGOGAZ" продолжается работа по выплате невостребованных дивидендов. В целях своевременного получения дивидендов, а также при отсутствии банковских реквизитов в реестре акционеров общества просим акционеров (правопреемников или наследников) обратиться в отдел по работе с акционерами АО "MAXSUSENERGOGAZ" и предоставить банковские реквизиты (полное наименование, транзитный счёт, ИНН и МФО банка, номер банковской карты акционера), персональный идентификационный номер физического лица (ПИНФЛ) - акционера и копию паспорта или данные идентификационной ID-карты.
В случае необращения акционера для получения причитающихся дивидендов, сообщаем, что в соответствии со статьей 51 Закона Республики Узбекистан «Об акционерных обществах и защите прав акционеров», АО "MAXSUSENERGOGAZ" оставляет за собой право внесения на рассмотрение общего собрания акционеров вопроса об оставлении в распоряжении общества дивидендов, не востребованных владельцем или его законным правопреемником или наследником в течение трёх лет.
Для дополнительной информации просим обращаться по адресу: город Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Мирзо Улугбека, дом 32 А. Телефон для справок: (71) 230-02-05 (238). Адрес электронной почты: corp@maxsus.uz.