"Maxsusenergogaz" AJ va Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. o'rtasida hamkorlik shartnomasi
2023-yilning 18-mayidan 20-mayiga qadar Toshkent shahrida Ikkinchi Xalqaro Oʻzbekiston energetika forumi (“Oʻzbekiston neft va gazi – OGU”) boʻlib oʻtmoqda. Mazkur konferensiya O‘zbekiston Respublikasi Energetika vazirligi, tegishli idoralar tomonidan qo‘llab-quvvatlanayotgan, yoqilg‘i-energetika kompleksining barcha muhim tarmoqlarini qamrab olgan mamlakatimizning yetakchi xalqaro tadbiridir.
Ushbu forum doirasida 2023-yil 18-may kuni “Maxsusenergogaz” AJ va Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi. (XXR). Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. “Maxsusenergogaz” AJga O‘zbekiston Respublikasi hududida Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. uskunalarini, shuningdek, ularga ehtiyot qismlarni sotish va yetkazib berish hamda ushbu uskunaga texnik xizmat ko‘rsatish bo‘yicha xizmatlar ko‘rsatish vakolati berildi.

Соглашение о партнёрстве Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. и АО «Махсусэнергогаз»
В период с 18 по 20 мая 2023 года в Ташкенте проходит Второй международный энергетический форум Узбекистана (“Нефтегаз Узбекистана - OGU”). Данная конференция является лидирующим международным событием страны, которое проводится при поддержке Министерства Энергетики Республики Узбекистан, профильных ведомств, охватывает все ключевые сектора топливно-энергетического комплекса.
В рамках данного форума 18 мая 2023 года подписано Соглашение о партнёрстве между АО «Махсусэнергогаз» и Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. (КНР). Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. предоставлены АО «Махсусэнергогаз» полномочия по реализация и поставка оборудования Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd., а также запасных частей к ним, оказание услуг по сервисному обслуживанию данного оборудования на территории Республики Узбекистан.