"Maxsusenergogaz" AJ va Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. o'rtasida hamkorlik shartnomasi
2023-yilning 18-mayidan 20-mayiga qadar Toshkent shahrida Ikkinchi Xalqaro Oʻzbekiston energetika forumi (“Oʻzbekiston neft va gazi – OGU”) boʻlib oʻtmoqda. Mazkur konferensiya O‘zbekiston Respublikasi Energetika vazirligi, tegishli idoralar tomonidan qo‘llab-quvvatlanayotgan, yoqilg‘i-energetika kompleksining barcha muhim tarmoqlarini qamrab olgan mamlakatimizning yetakchi xalqaro tadbiridir.
Ushbu forum doirasida 2023-yil 18-may kuni “Maxsusenergogaz” AJ va Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi. (XXR). Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. “Maxsusenergogaz” AJga O‘zbekiston Respublikasi hududida Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. uskunalarini, shuningdek, ularga ehtiyot qismlarni sotish va yetkazib berish hamda ushbu uskunaga texnik xizmat ko‘rsatish bo‘yicha xizmatlar ko‘rsatish vakolati berildi.

In the period from May 18 to May 20, 2023, the Second International Energy Forum of Uzbekistan (“Oil and Gas of Uzbekistan - OGU”) is being held in Tashkent. This conference is the country's leading international event, which is supported by the Ministry of Energy of the Republic of Uzbekistan, relevant departments, covers all key sectors of the fuel and energy complex.
As part of this forum, on May 18, 2023, a Partnership Agreement was signed between Mahsusenergogaz JSC and Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. (PRC). Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. JSC Mahsusenergogaz was granted the authority to sell and supply Shandong Kerui Petroleum & Gas Equipment Co., Ltd. equipment, as well as spare parts for them, and provide maintenance services for this equipment on the territory of the Republic of Uzbekistan.