“Махсусэнергогаз” АЖ ва “Kerui Group” корпорацияси (Хитой) компанияси вице-президенти Wu Xiaogui ва Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари Янг Кун бошчилигидаги вакиллари ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
КEРУИ ГРУП - юқори технологияли нефт қазиб олиш ускуналарини ишлаб чиқаришда комплекс ишлайдиган халқаро компания бўлиб, бурғулаш ва компрессор ускуналарини ишлаб чиқиш, ишлаб чиқариш ва этказиб бериш, шунингдек, ЕРС бош пудрат хизматларини кўрсатиш бўйича Хитойда ва дунёнинг кўплаб мамлакатларида. етакчи компаниялардан бири ҳисобланади.
Ускуналарни етказиб бериш ва Ўзбекистон Республикасининг нефт-газ соҳасида лойиҳаларни биргаликда амалга ошириш соҳасидаги ўзаро ҳамкорлик ва ҳамкорликнинг мумкин бўлган истиқболлари муҳокама қилинди.

Проведена встреча АО «Maxsusenergogas» с представителями корпорации «Kerui Group» (Китай) во главе вице-президента Kerui Group Wu Xiaogui и главы Представительства в РУз Yang Kun.
KERUI GROUP это международная компания, которая комплексно работает в сфере производства нефтедобывающего высокотехнологичного оборудования и является одной из ведущих мировых компаний в области разработки, изготовления и поставки бурового и компрессорного оборудования, а также оказания услуг генподряда ЕРС в Китае и во многих странах мира.
Обсуждалось взаимодействие и возможные перспективы сотрудничества в области поставок оборудования и совместной реализации проектов в нефтегазовой сфере Республики Узбекистан.