“Ўзбекнефтгаз” АЖ, “Максусэнергогаз” АЖ делегацияси бошчилигида “Ўзбекистон нефт ва гази – ОГУ” халқаро энергетика конференциясида “Mitsubisi” ва Турбоден (Италия) компаниялари вакиллари билан қўшма учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Муборак ГҚЗ ва Шўртан НГҚЧБ объектларида генерация лойиҳалари – ОРC лойиҳалари бўйича ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Ўзбекистон Республикасининг нефт-газ соҳасида ҳамкорлик ва бошқа лойиҳаларни биргаликда амалга оширишнинг мумкин бўлган истиқболлари тақдим этилди.

Встреча с представителями компании «Mitsubisi» (Япония) и Turboden (Италия)
Состоялась совместная встреча под руководством делегации АО «Узбекнефтегаз», АО «Maxsusenergogas» с представителями компаний «Mitsubisi» и Turboden (Италия) на Международной энергетической конференции «Нефтегаз Узбекистана - OGU»
В ходе встречи обсуждались вопросы сотрудничества по проектам генерации- проекты ОЦР на объектах Мубарекского ГПЗ и Шуртанского НГДУ.
Также были презентованы возможные перспективы сотрудничества и совместной реализации других проектов в нефтегазовой сфере Республики Узбекистан.