“Ўзбекнефтгаз” АЖ, “Максусэнергогаз” АЖ делегацияси бошчилигида “Ўзбекистон нефт ва гази – ОГУ” халқаро энергетика конференциясида “Mitsubisi” ва Турбоден (Италия) компаниялари вакиллари билан қўшма учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Муборак ГҚЗ ва Шўртан НГҚЧБ объектларида генерация лойиҳалари – ОРC лойиҳалари бўйича ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Ўзбекистон Республикасининг нефт-газ соҳасида ҳамкорлик ва бошқа лойиҳаларни биргаликда амалга оширишнинг мумкин бўлган истиқболлари тақдим этилди.

A joint meeting was held under the leadership of the delegation of JSC "Uzbekneftegaz", JSC "Maxsusenergogas" with representatives of the companies "Mitsubisi" and Turboden (Italy) at the International Energy Conference "Oil and gas of Uzbekistan - OGU"
During the meeting, issues of cooperation on generation projects - ORC projects at the facilities of the Mubarek GPP and the Shurtan OGPD were discussed.
Possible prospects for cooperation and joint implementation of other projects in the oil and gas sector of the Republic of Uzbekistan were also presented.