МОЛИЯВИЙ ҲИСОБОТЛАРНИ АУДИТОРЛИК ХИЗМАТИ КЎРСАТИШ БЎЙИЧА ТАНЛОВ ЕЪЛОН ҚИЛИНАДИ
"MAXSUSENERGOGAZ" аксиядорлик компанияси "MAXSUSENERGOGAZ" АЖ молиявий ҳисоботининг 2022 йил учун мажбурий ташқи аудитини ўтказиш учун аудиторлик ташкилотини танлаш учун халқаро молиявий ҳисобот стандартларига (МҲХС) мувофиқ тайёрланган миллий ва халқаро audit стандартларига (ИСА) мувофиқ танлов еълон қилади.
Танловда иштирок етиш учун манфаатдор ташкилотлар таклиф етилади.
Tender натижалари бўйича Акциядорларнинг умумий йиғилиши мустақил аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг максимал миқдорини тасдиқлайди.
Tender таклифида қуйидаги ҳужжатлар бўлиши керак:
- шартноманинг таклиф етилган шартлари (ўтказиш шартлари, хизматлар учун тўловнинг енг кўп миқдори ва бошқалар) билан тендерда иштирок етиш учун ариза.);
- аудиторлик хизматлари кўрсатиш ҳуқуқини тасдиқловчи ҳужжат, ходимлар учун малака сертификатлари ва сертификатлар;
- компания ҳақида маълумот;
- халқаро бухгалтер сертификатига ега бўлган auditor таркибида мавжудлиги (CИПА, АCCА, CАП ёки "ИСА томонидан Audit" фанидан имтиҳон, бошқа халқаро бухгалтер сертификатлари);
- audit соҳасида камида 10 йил иш тажрибаси.
Номзодларнинг ҳужжатлари танлов еълон қилинган кундан бошлаб 10 кун ичида қабул қилинади. Ушбу муддатлардан кейин тақдим етилган таклифлар ҳақиқий емас деб ҳисобланади ва кўриб чиқиш учун қабул қилинмайди.
Қўшимча маълумотлар учун Тошкент шаҳри, Мирзо-Улуғбек тумани, Мирзо Улуғбек кўчаси, 32 а уй telefon: (71) 267-36-61. Електрон почта манзили: corp@maxsus.uz .

Joint Stock Company "MAXSUSENERGOGAZ" announces a competition for the selection of an audit organization to conduct a mandatory external audit of the financial statements of JSC "MAXSUSENERGOGAZ" for 2022 in accordance with national and international auditing standards (ISA) prepared in accordance with International Financial Reporting Standards (IFRS).
Following the results of the tender, the General Meeting of Shareholders will approve an independent audit organization and the maximum amount of payment for its services.
The tender offer must contain the following documents:
- application for participation in the tender with the proposed terms of the contract (terms of holding, the maximum amount of payment for services, etc.);
- a supporting document for the right to provide audit services, qualification certificates and certificates for employees;
- company information;
- the presence in the staff of an auditor who has an international certificate of accountant (CIPA, ACCA, CAP or including an exam on the subject "Audit by ISA", other international certificates of accountant);
- experience in the field of audit for at least 10 years.
Candidates' documents are accepted within 10 days from the date of publication of the announcement of the competition. Proposals submitted after these deadlines are considered invalid and will not be accepted for consideration.