“MAXSUSENERGOGAZ” AJ aksiyadorlari diqqatiga!
"MAXSUSENERGOGAZ" AJ talab qilinmagan dividendlarni to'lash bo'yicha ishlarni davom ettirmoqda. Dividendlarni o‘z vaqtida olish maqsadida, shuningdek, jamiyat aksiyadorlari reestrida bank rekvizitlari mavjud bo‘lmagan taqdirda, aksiyadorlardan (vorisi yoki merosxo‘rlaridan) “MAXSUSENERGOGAZ” AJ aksiyadorlar bilan aloqalar bo‘limiga murojaat qilib, bank rekvizitlarini (to‘liq ismi, ismi, sharif) ko‘rsatishlarini so‘raymiz. tranzit hisob raqami, bankning TIN (ИНН) va MFO, aktsiyadorning bank kartasi raqami), aksiyadorning jismoniy shaxsining shaxsiy identifikatsiya raqami (ПИНФЛ) va pasport nusxasi yoki identifikatsiya ID-kartasi rekvizitlari.
Aksiyador tegishli dividendlarni olish uchun murojaat qilmagan taqdirda, O‘zbekiston Respublikasining “Aksiyadorlik jamiyatlari va aksiyadorlarning huquqlarini himoya qilish to‘g‘risida”gi Qonunining 51-moddasiga muvofiq “MAXSUSENERGOGAZ” AJ o‘zida mulkdor yoki uning huquqiy vorisi yoki merosxo'ri tomonidan talab qilinmagan dividendlarni uch yil muddatda jamiyat ixtiyorida qoldirish to'g'risidagi masalani aksiyadorlarning umumiy yig'ilishi ko'rib chiqishiga qo'yish huquqiga ega.
Qo‘shimcha ma’lumot uchun quyidagi manzilga murojaat qilishingiz mumkin: Toshkent shahri, Mirzo Ulug‘bek tumani, Mirzo Ulug‘bek ko‘chasi, 32 A uy. Ma’lumot uchun telefon: (71) 267-36-61. Elektron pochta manzili: corp@maxsus.uz.

Вниманию акционеров АО "MAXSUSENERGOGAZ"
В АО "MAXSUSENERGOGAZ" продолжается работа по выплате невостребованных дивидендов. В целях своевременного получения дивидендов, а также при отсутствии банковских реквизитов в реестре акционеров общества просим акционеров (правопреемников или наследников) обратиться в отдел по работе с акционерами АО "MAXSUSENERGOGAZ" и предоставить банковские реквизиты (полное наименование, транзитный счёт, ИНН и МФО банка, номер банковской карты акционера), персональный идентификационный номер физического лица (ПИНФЛ) акционера и копию паспорта или данные идентификационной ID-карты.
В случае необращения акционера для получения причитающихся дивидендов, сообщаем, что в соответствии со статьей 51 Закона Республики Узбекистан «Об акционерных обществах и защите прав акционеров», АО "MAXSUSENERGOGAZ" оставляет за собой право внесения на рассмотрение общего собрания акционеров вопроса об оставлении в распоряжении общества дивидендов, не востребованных владельцем или его законным правопреемником или наследником в течение трёх лет.
Для дополнительной информации просим обращаться по адресу: город Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Мирзо Улугбека, дом 32 А. Телефон для справок: (71) 267-36-61. Адрес электронной почты: corp@maxsus.uz.